Heluz

Kariéra

Dolní Bukovsko

Městys s necelými dvěma tisíci obyvateli leží v nádherné krajině Jihočeského kraje, u severního okraje CHKO Třeboňsko. Malá klidná obec se může pochlubit vynikající dostupností – do Českých Budějovic je to odsud 29 km a do Třeboně 30 km. Celá oblast je jako dělaná na výlety – do rozmanitých přírodních scenérií jsou zasazené hrady a zámky, z nichž nejznámější je Hluboká nad Vltavou (23 km). K Dolnímu Bukovsku patří sedm okolních vesnic.

Vybavenost obce
Úřad městyse, pošta, lékárna, ordinace praktického lékaře a stomatologa, restaurace, knihovna, kino, kostel, supermarket, večerka, masážní salon. Dolním Bukovskem protéká Bukovský potok, který vytváří malé přírodní koupaliště.

Školství
Obec:
mateřská a základní škola.
Okolí: nejbližší střední školy se nacházejí ve Veselí nad Lužnicí (10 km) a Hněvkovicích (12 km). Centrem vzdělávání jsou České Budějovice, kde je 24 středních škol, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích a Vysoká škola evropských a regionálních studií.

Dopravní spojení
Obec je situovaná nedaleko D3, mezi výjezdy 107 a 118. V Dolním Bukovsku jsou 3 autobusové zastávky, z toho jedna před cihelnou Heluz. Nejbližší vlakové nádraží je ve Veselí nad Lužnicí.